Založit webové stránky nebo eShop

Aktuálně

4. 5. 2017

V kalendáři jsou zaznamenány tréninky suché přípravy.  Sraz ZS v Žamberku.

5. 3. 2017     -      Orlický deník  

Dne 27. 2. 2017 se v Divišově divadle v Žamberku uskutečnil 12. ročník udílení cen TALENT. Do kategorie "Sport družstva" byli nominováni i SK Divočáci Žamberk, oddíl ledního hokeje, ročník 2007 a ml.   

Článek: http://orlicky.denik.cz/kultura_region/cenu-ziskali-sportovci-i-vcelar-20170301.html

 

29. 1. 2017 

Hokejová sobota na Zimní stadionu v Žamberku

Dne 28. 1. 2017 se ve 14,30 hodin na zimním stadionu v Žamberku uskutečnila poprvé akce v rámci Týdne hokeje.  Rodiče s dětmi byli přivítáni a pokud měli rodiče zájem,  byly jejich děti do tohoto projektu zaregistrovány. „Malí hokejisté“ byli obdarováni dárky s hokejovou tématikou, nejzajímavějším byl reprezentační dres.   V 15,00 hodin byli rodiče v jedné ze šaten seznámeni prostřednictvím prezentace s klubem SK Žamberk, s četností tréninků, s nutnou hokejovou výzbrojí a s dalšími důležitými informacemi v souvislosti s ledním hokejem.  Mezitím si děti vyzkoušely v rámci tzv. suché přípravy střelbu na branku s tenisákem.  Dalším stanovištěm byl plechovkový terč a překážková dráha.   Vzhledem k tomu, že náš zimní stadion není krytý, mohl realizační tým připravit dětem malé překvapení s využitím nahromaděného sněhu.  Pozornosti tedy neušla uměle vytvořená „pytlová“ dráha, která byla speciálně pro děti na dnešní den postavena. Následně pomohl realizační tým složený z maminek a sester stávajících malých hokejistů dětem s oblékáním nutné výzbroje, aby mohly vyrazit na ledovou plochu a vyzkoušet si bruslení a lední hokej v praxi.  Pro tu pravou hokejovou atmosféru, byly tváře dětí pomalovány žluto-černými bojovými barvami Divočáků ze Žamberka.  Na ledové ploše se děti rozdělily do družstev.  Na kluzišti bylo pro děti připraveno pět stanovišť, kde si za asistence trenérů zkoušely své bruslařské dovednosti.  Na prvním stanovišti čekal na děti slalom zakončený střelbou na balón v bráně, na druhém stanovišti byla připravena překážková dráha opět ukončena střelbou na bránu, na dalším stanoviště na děti čekala hra „veverky“.  Na čtvrtém a pátém stanovišti byl pro „malé začínající hokejisty“ připraven fotbal a hra „mrazík“.   Na konec si trenéři rozdělili děti do dvou mužstev a ty si mohly vyzkoušet ve třetinách hřiště minihokej. Zatímco se devítiletí „Divočáci“ z hokejového klubu připravovali k ukázce tréninku a minihokeje, účastníci hokejové soboty se shromáždili pod časomírou, kde byla pořízena společná fotografie.  Všem rodičům a dětem děkujeme za hojnou účast a budeme se těšit, že přijdou zase mezi nás.  

                                                                                                                             SK Žamberk, oddíl ledního hokeje

 7. 1. 2017

Pojďte si s námi 28. 1. 2017 zahrát hokej wink

 

https://www.youtube.com/watch?v=H1WCtutVtck

Všechny Vás  ve 14,30 hod.  zveme na zimní stadion v Žamberku na akci Týden hokeje. 

Tuto lednovou sobotu budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. SK Žamberk ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá na zimním stadionu v Žamberku vůbec poprvé akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odnese hodnotný dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na pana Tomáše Brožka, trenéra mládeže (775378833) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

Více informací na http://www.pojdhrathokej.cz/ v sekci Týden hokeje.

                                                                     Těší se na Vás  SK Žamberk, oddíl ledního hokeje

                                                                                          

 

27. 10. 2016     -      Orlický deník, živě   

Dne 27. 10. 2016 žamberská radnice diskutovala s občany města o možných variantách dostavby zimního stadionu. Zpravodajský portál Orlický.net natočil z veřejné debaty živý přenos.

Přenos: http://www.orlický.net/?id_zpravy=13176670221477575196

 

8. 10. 2016     -      Orlický deník, sobotní vydání   

"Žamberk stále hledá řešení pro zimák"

Článek: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/zamberk-stale-hleda-reseni-pro-zimak-20161009.html

 

9.9. 2016

"Pojď hrát hokej"

Začít s hokejem od nejnižšího věku už neznamená pro děti respektive jejich rodiče až tak velkou investici, jak by se mohlo zdát. Od roku 2010 dostává vždy po konci letních prázdnin každý klub s organizovaným systémem  mládeže od Českého svazu ledního hokeje výstroj pro začínající hokejisty zdarma.

Bližší informace:  http://www.pojdhrathokej.cz/

Jméno trenérů (nábor):  Tomáš Brožek 775 378 833

                                        Jiří Konečný    602 307 346

E-mail: t.brozek@seznam.cz, konecny@cz.norgren.com

Den a čas tréninku: tréninky v závislosti na klimatických podmínkách (nekrytý ZS) - od prosince - úterý a čtvrtek, neděle  (čas bude upřesněn) 

Nutné vybavení - co si kluci a děvčata mají vzít s sebou: brusle, hokejku, zimní oblečení, přilbu i výstroj -  lze po domluvě  zapůjčit !!!

 

 

29.8. 2016

 Veletrh kroužků pro nový školní rok 2016 - 2017

Kam po prázdninách .........

Středisko volného času, ANIMO, Žamberk a město Žamberk s dalšími volnočasovými organizacemi zvou děti i rodiče na propagační akci Kam po prázdninách. Představí se vám kroužky ANIMA (tanec, jazyky, baseball, gastronomie, dramatický kroužek, keramika, letecké modelářství a mnohé další), Základní umělecká škola Petra Ebena, Městská knihovna Žamberk, kanoisté, skauti, hokejisté i žamberští dobrovolní hasiči.

Co vás čeká? Soutěže a hry pro děti a mládež, vystoupení, ukázky aktivit, workshopy, nabídky, jak zajímavě strávit svůj volný čas. V rámci akce je možné se do kroužků rovnou přihlásit, seznámit se s vedoucími a zjistit všechny potřebné informace.

Akce se koná v pátek 2. září od 15 do 18 hodin ve Skateparku a na Dětském dopravním hřišti (u Penny Marketu). V případě nepříznivého počasí se akce koná o týden později, v pátek 9.9. ve stejném čase. Vstup je volný a občerstvení zajištěné!

Za pořadatelský tým Monika Škodová, kultura a propagace města 

 

14.6. 2016

 Kam v létě???      V Olympijském parku Pardubice 2016 se nudit nebudete!

Olympijský park Pardubice 2016 bude jedním z největších projektů novodobé historie města, od 5. do 21. srpna jím ožije plocha o rozloze 245 600 metrů čtverečních. Do sportovního programu parku se zapojilo na 80 místních i regionálních sportovních klubů. S hrací kartou budete mít jedinečnou možnost zapojit se aktivně zhruba do šesti desítek různých sportovních disciplín, a to jak těch olympijských, tak neolympijských. Srdcem dění bude park Na Špici, odkud se budou také přenášet živé přenosy z olympiády v Riu de Janeiru. Bohatý program budou hostit zároveň i Tyršovy sady, třída Míru, zámek, prostor Letního stadionu, nábřeží Labe a Chrudimky nebo koupaliště. Během 16 dní vám nabídneme také pestrý kulturní doprovodný program s koncerty, festivaly, workshopy, capoeirou či výstavami a stejně jako na letních hrách budou i v Pardubicích samozřejmostí slavnostní ceremoniály na úvod i závěr akce. Srpnovou dovolenou si proto plánujte do Pardubic, těšíme se na vás!

Více informací získáte na: www.olympijskeparky.cz, www.pardubice.eu a facebooku: Olympijský park Pardubice 2016.

http://www.pardubice.eu/urad/radnice/odbory-magistratu/odbor-skolstvi-kultury-a-sportu/olympijsky-park-pardubice-2016/

 

 

28.5. 2016

Tréninky všech kategorií najdete v kalendáři !!!

25.1. 2016

Winter Classic 2016

Malé připomenutí vydařené akce na našem stadionu viz odkaz níže, víc takových!!!

http://www.mountfieldhk.cz/clanek.asp?id=Jedinecny-zapas-pro-6-tridu-vyzkousela-si-Winter-Classic-po-vzoru-NHL-6164

Děkuji ještě jednou všem co se podíleli na přípravách!!!

David Brožek

24. 1. 2016

 

14. 11. 2015

Článek - Orlický deník - 14. 11. 2015 - Dočká se zimní stadion po pěti letech střechy? 

http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/docka-se-zimni-stadion-po-peti-letech-strechy-20151115.html

Sezóna 2015 - 2016

 

 

5.10. 2015

Malí hokejisté ze Žamberka dostali od ČSLH novou výstroj

v hodnotě 105 000 korun

Začít s hokejem od nejnižšího věku už neznamená pro děti respektive jejich rodiče až tak velkou investici, jak by se mohlo zdát. Od roku 2010 dostává vždy po konci letních prázdnin každý klub s organizovaným systémem  mládeže od Českého svazu ledního hokeje výstroj pro začínající hokejisty zdarma.

https://www.youtube.com/watch?v=ZuXCQ0vxVYo&feature=youtu.be

V letošním roce zamířila do každého ze 146 českých klubů materiální výstroj v hodnotě přibližně 130 000 korun. Nejmenší hokejisté se tak mohli těšit na kompletní brankářskou výstroj, hráčské sety, helmy, brusle a hole. Celková letošní dotace ze strany ČSLH dosahuje částky 18,5 milionu. „Ta suma se každým rokem zvyšuje. Zatímco před pěti lety šla do klubů výstroj za 1,7 miliónů, letos to je více než desetinásobek,“ řekl ředitel rozvoje ledního hokeje Milan Hnilička.

V rámci projektu „Pojď hrát hokej“ http://www.pojdhrathokej.cz/ rozeslal ČSLH klubům v letech 2010–2015 sady se základní brankářskou a hráčskou výstrojí v hodnotě téměř padesát miliónů Kč, letošní objem podpory je ovšem ve srovnání s minulostí více než dvojnásobný. V roce 2010 představovala hodnota výstroje 1,7, v roce 2011 7,1, v roce 2012 6,4, v roce 2013 7,1, v roce 2014 8,5 a v roce 2015 18,5 miliónu Kč.

„Chceme k hokeji přilákat co nejvíce dětí a zpřístupnit ho i talentům ze sociálně slabších rodin,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Na řadě míst vedou nábory profesionální trenéři mládeže, klubům pomáháme také plakáty, videoklipy nebo metodickými materiály, což se v členské základně, počtech začínajících hokejistů, přípravek a žákovských mužstev, již začalo projevovat,“ dodal.

Pokud máte chuť vyzkoušet si s dětmi jeden z nejrychlejších sportů na světě, přijďte mezi nás

                                                                                                                   SK Divočáci Žamberk 

 

Jméno trenérů (nábor):  Tomáš Brožek 775 378 833

                                        Jiří Konečný    602 307 346

E-mail: t.brozek@seznam.cz, konecny@cz.norgren.com

Den a čas tréninku: tréninky v závislosti na klimatických podmínkách (nekrytý ZS) - od prosince - úterý a čtvrtek od 17 hod, neděle od 9 hod 

Nutné vybaveni co si kluci a děvčata mají vzít s sebou: brusle, hokejku, zimní oblečení, přilbu i výstroj lze po domluvě určitě zapůjčit !!!

Ve fotogalerii jsou k dispozici fotky z náboru - Září 2015

TOPlist